anna-logo-small

„První umělecké dílo ve vaší koupelně.“
Daniel Danes

Na první dotek i pohled.
Teplo.

Abychom se mohli zásadně posunout vpřed, je potřeba občas uskočit stranou. Použít jiný materiál, jiný tvar, jinou technologii – zkrátka přemýšlet nad věcmi jinak. Proto jsme vytvořili vanu, která nestudí a poskytne vám zážitek v té nejpříjemnější podobě.

Odpočívejte a relaxujte v horké vodě.
A opravdu dlouho.

Jedna z mnoha fantastických vlastností dřevěné vany je ta, že oproti klasickým porcelánovým vanám, udrží teplotu vody až 3x déle. Vaše koupel se tak může velmi příjemně protáhnout, dokud vás to jednoduše nepřestane bavit.

Dřevo

O dřevu je známo, že je velmi dobrým tepelným izolátorem. Na jeho tepelněizolačních vlastnostech se podílí značná pórovitost, díky které je potřeba poměrně dlouhá doba ke změně jeho teploty.

  • dřevo 100%
  • porcelán 33%

Pro představu:

Dřevo o tl. 8 cm kolmo na vlákna izoluje tepelně stejně jako cihlová zeď silná 67 cm.

Design

Rovná vrchní plocha

Základním faktorem kvalitní funkce je rovná vrchní plocha, která je naprosto nepostradatelná jak při odpočinku, tak koupání, či samotné údržbě vany. V nejširším místě po obvodu vany je až 10 cm rovné plochy, kterou můžete využít k odkládání čehokoliv, co právě potřebujete.

Symetrický tvar

Vana ANNA Danes je dokonale symetrická ve všech třech osách. Ovládání výpusti s přepadem jsme záměrně umístili na bok, takže se do vany pohodlně vejdete i ve dvou a můžete si vychutnat odpočinek společně.

Volba baterie

Vana není osazena baterií. Proto je čistě na vás a na vašem architektovi, jakou baterii použijete a kam ji umístíte. Tím je zachována dokonalá funkce a zároveň vysoká flexibilita umístění vany ve vašem interiéru.

Dřevo a voda.
Jako nejlepší přátelé.

Dřevo dává vaně velmi odolný a pevný základ. Unikátní povrchová úprava je zárukou, že voda nebude dřevu nijak vadit. Naopak! Speciální lak přirozeně reaguje na teplotu vody a pružně chrání dřevo před případným poškozením.

Údržba

Poslední složkou povrchové úpravy je finální lak, který je maximálně rozleštěn. Výsledkem je minimální adheze, díky níž se na laku téměř nedrží nečistoty a vodní kámen. Údržba tedy probíhá naprosto snadno – pomocí několika pohybů hadříku namočeného do klasického jarového roztoku.

Navržena a vyrobena v České Republice.

Je to už velmi dlouho, co byla Česká Republika považována za nábytkovou a dřevozpracující velmoc. Tradice výroby ze dřeva je u nás velmi stará. Proto jsme se rozhodli svojí tvorbou tradičně navázat a jedním z požadavků na výrobu naší vany, bylo zaměstnat specialisty a řemeslníky v oboru z České Republiky.

  • AMY

    Amy knihovna Anna vana