amy-logo-small

Fenomenální otočná knihovna.
Jediná svého druhu.

Když ostře, tak do kulata.
Geniální řešení do rohu.

Při navrhování knihovny AMY jsme měli několik důležitých požadavků. Jedním z nich bylo vytvořit knihovnu, která maximálně využije rohový prostor. Řešením se stala elegantní kombinace kruhových výsečí a středové osy, kolem které se jednotlivé moduly otáčí. Nejen že knihovna využívá daný prostor na maximum, navíc vypadá nádherně a perfektně funguje.

Obsluhuje se pohodlně
z jednoho místa.
Klidně jedním prstem.

Aby knihovna AMY skutečně fungovala perfektně, museli jsme vyvinout systém otáčení, díky kterému můžete celý její potenciál plně využívat. Každý modul lze samostatně otáčet, a to hladce, bez jakékoli námahy.

Navržena pro maximální využití.
Naplňte jí vším, co máte rádi.

AMY je navržena pro cokoliv, co se rozhodnete uložit, umístit či vystavit. V každém modulu jsou 4 kruhové výseče o hloubce 1 x 30 cm, 2 x 25 cm a 1 x 20 cm.

Díky rozdílným hloubkám jednotlivých výsečí Vám knihovna poskytne vhodný prostor pro cokoliv. Větší výseče můžete využít k vystavení Vašich oblíbených suvenýrů z cest, knih či dětských výtvorů a hraček. Menší výseče jsou ideální pro menší knížky a CD.

Kdo hledá, najde.
Pořádek jednou pro vždy.

Hledání toho, co zrovna potřebujete, je odteď jednoduché. Rozdílné velikosti kruhových výsečí jsou dokonalým rozlišovacím znakem. Stačí jednotlivé výseče naplnit tematicky stejným obsahem a při pootáčení celé knihovny do svislé polohy, uvidíte na první pohled vše, co máte uloženo.

Design.
I tam kde není vidět.

Designem nevnímáme pouze to, jak daná věc vypadá. Nýbrž i to, jak funguje. U AMY se nám povedlo tyto dvě věci skloubit a vytvořit knihovnu s nadčasovým designem. AMY zkrátka funguje jako žádná jiná. Uvnitř najdete rozkládací osu, která tvoří její páteř, zatímco pancéřový podstavec se stará o dokonalou stabilitu.

Dva moduly. Pět variant. Nekonečno možností.
Sestavte si knihovnu snů.

Základem celého systému AMY jsou dvě balení. První balení tvoří podstavec s vrchním modulem. To druhé, modul středový, který se mezi podstavec a vrchní modul vkládá. Jak bude růst Vaše sbírka knih, můžete si knihovnu postupně rozšiřovat o další a další moduly. Stačí vždy jen sundat vrchní díl, vyměnit osu a vložit díl nový. Maximální počet všech modulů je 5, při celkové výšce 175 cm.

1)

2)

3)

4)

5)

6)

7)

8)

Geniálně využitá technologie.
A přitom tak jednoduchá.

Kvalitní materiál a moduly plné knih, to opravdu něco váží. Aby se knihovna skutečně hladce otáčela, museli jsme najít technologii, která sníží tření otočných ploch na minimum, a přesto si zachová vysokou stabilitu a pevnost. Mezi jednotlivými moduly leží 18 ocelových kuliček zasazených do kluzných ploch, které obousměrně rotují a tím zajišťují bezchybný chod celého systému.

  • AMY

    Amy knihovna Anna vana